hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Брестовац го објави списокот за ЕХФ неделата

70117-brestovac-kje-sledi-46-talenti

Селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за претстојниот собир и настап на машката сениорска репрезентација за меѓународни пријателските натпревари во рамки на ЕХФ неделата.

Списокот е комбинација на млади и искусни ракометари, а овие натпревари се претпоследен термин за подготовка за Европското првенство во јануари 2020 година.

брестовац список

За време на ЕХФ неделата која ќе се одржи од 21до 27 октомври во рамки на подготвителниот период за настап на Европското Првенство 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка, сениорската репрезентација на Македонија ќе одигра меѓународни пријатески натпревари против репрезентациите на Турција и Грузија.