hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Интервјуа

28.05.2018 Hummel

Kiril Lazarov - 2018-05-28 21.40.13

Кирил Лазаров од 2008 година е заштитно лице на Хумел и се појавува во многу кампањи, рекламни спотови и иницијативи на скандинавскиот концерн. Во интервју за официјалните медиуми на Хумел, Лазаров раскажува за своите почетоци, соработката со Хумел, националната репрезентација.

Повеќе...

05.02.2018 Sport1.mk

kiresport11

Десетина дена по завршувањето на Европското првенство во Хрватска и 11. место на македонската репрезентација, капитенот на нашит национален тим, Кирил Лазаров во интервју за Sport1 го анализираше шампионатот, постигнатото и пропуштеното и се осврна на иднината.

Повеќе...

09.01.2018 Sportklub.rs

sportklub22

Се доближува почетокот на Европското првенство во ракомет во Хрватска и расте ракометната треска во нашата земја. Во интервју за срспкиот медиум Спортклуб, капитенот на националната селекција зборуваше за предизвикот и противниците во групната фаза.

Повеќе...

26.12.2017 Prastanjeuspeha.rs

naslovna kire 20171226 173410

Најдобриот македонски ракометар и прв стрелец на последното Светско првенство во Франција, Кирил Лазаров во интервју за „prastanjeuspeha.rs" говореше за текот на неговата кариера, за искуството во Франција и очекувањата од Европското првенство во Хрватска.

Повеќе...

27.11.2017 Nezavisne Novine

FireShot Capture 002 - Lazarov  Svaki klub u Evropi treba je  - https   www.nezavisne.com sport ru

Македонскиот репрезентативен капитен, Кирил Лазаров во интервјуто за босанскиот портал „Независне новине" говореше за неговите први четири месеци во Нант, репрезентацијата и ракометните успеси во нашата земја.

Повеќе...

Повеќе артикли...

  1. 10.06.2016 Фокус
  2. 14.10.2015 Mundodeportivo