hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Цепелинот на Лазаров против Шпанија е прогласен за најубав гол на Мундијалот!

cepelin

По завршувањето на Светското првенство во Франција, организаторот ги избра десетте најубави голови на турнирот, кој траеше три недели. Цепелинот на Кирил Лазаров и Дејан Манасков против Шпаније е прогласен за најубав гол на шампионатот.

Повеќе...

Лазаров дел од хуманитарната акција на „Hummel“

lazarov hummel 2

Најдобриот стрелец на Светското првенство во Франција, Кирил Лазаров како дел од хуманитарната акција на спортскиот бренд „Hummel". Во проектот беа донирани 3.570 евра за спречување на насилството врз децата.

Повеќе...

„Кралот“ на стрелците на Мундијалот се вика КИРИЛ ЛАЗАРОВ

kire-top-scorer

Кирил Лазаров е најдобар стрелец на Светското првенство во Франија, откако и по одигрувањето на финалниот натпревар помеѓу Франција и Норвешка, ниту еден ракометар не успеа да ги стигне неговите 50 гола на шест одиграни натпревари.

Повеќе...

Лазаров останува прв стрелец на Мундијалот воочи полуфиналето

32242109732 c2d0252ee8 o

Воочи полуфиналните натпревари Кирил Лазаров останува лидер на листата на стрелци на Светското првенство, се намалува бројот на играчи кои можат да го стигнат.

Кирил Лазаров настапот во Франција го заврши со 50 постигнати голови, бројка која засега е недостижна за другите ракометари.

Повеќе...

Лазаров: Многу ни фалеа Миркуловски и Манасков

18-de-finale-norvege-macedoine-21012017-vi-michel 32442204915 o

Капитенот Кирил Лазаров жали што не бевме комплетни на дуелот на кој бркавме историја и потенцира дека во нашиот национален тим премногу се почувствувало oтсуството на Манасков и Миркуловски.

Повеќе...

Македонија загуби од Норвешка и се збогува со четвртфиналниот сон

18-de-finale-norvege-macedoine-21012017-vi-michel 32321182791 o

Норвешка – Македонија 34:24 (10:12)

Во првиот натпревар од осминафиналето на Светското првенство во Франција, Норвешка ја победи Македонија со 34:24 (10:12) и по третпат ја остави пред вратите на четвртфналето. По овој пораз нашиот пласман на шампионатот ќе биде од 8 до 16 место.

Повеќе...

Нашиот капитен Лазаров убедливо прв на листата на стрелците на Мундијалот

исланд 22

Кирил Лазаров со 44 гола е прв на листата на стрелците по завршувањето на групната фаза на Мундијалот. Зад него се наоѓаат Тунижанецот Банур со 34 и Серхио Лопес од Ангола со 33 гола.

Повеќе...

Бод како планина против Исланд и осминафинале со Норвешка

исланд 1

Македонија – Исланд 27:27 (13:15)

Македонската ракометна репрезентација ремизираше со Исланд, 27:27 (13:15) и го освои третото место во групата Б на Светското првенство во Франција. Со тоа в сабота во осминафиналето ќе се сретне против Норвешка.

Повеќе...

Лазаров: Господ ќе нè награди затоа што не калкулиравме!

кире и виран

Македонија и на петтиот меѓусебен натпревар загуби од Шпанија, но одигра и повеќе од рамноправен дуел, а во првиот дел целосно ја надигра големата сила.

Повеќе...

Македонија поразена од Шпанија и покрај блескавата игра

macedoine--espagne-180117-vmichel 31549251344 o

Македонија – Шпанија 25:29 (14:14)

Во мечот од четвртото коло во групата Б на Светското првенство во Франција, македонската репрезентација загуби од Шпанија со 25:29 (14:14).

Повеќе...