hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Украина ќе биде прв наш ривал во групата во Виена

euro zdrepka

Македонската ракометна репрезентација пред неколку дена ги дозна противниците за групната фаза од Европското првенство, играме против Чешка, Австрија и Украина.

Одреден е и распоредот, првиот натпревар го играме против Украина на 10 јануари со почеток од 20:30 часот.

Два дена подцна играме со Чешка во 18:15 часот, а во третото коло ќе се сретнеме со домаќинот Австрија на 14 јануари во 20:30 часот.

Првите две репрезентации од групата продолжуваат во главната фаза.