hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Нант ќе се соочи со Монпелје во полуфиналето на „Трофејот на шампионите“

kire trening

Ракометарите на Нант ќе се соочат со европскиот шампион Монпелје во полуфиналето во рамките на „Трофејот на шампионите". Покрај Нант и Монпелје, во второто полуфинале ќе играат Сант Рафаел и ПСЖ, кој ќе биде предводен од Раул.

Полуфиналните двобои ќе се играат на 1 септември, додека мечот за третото место и финалето се следниот ден. Сите четири француски екипи што ќе играат на овој турнир, играа во завршниците на Лигата на шампионите и ЕХФ Купот.

Минатата сезона Нант го освои овој трофеј кој е пан-дан на Суперкупот на Франција.