hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Дефинирани четири осминафинални парови

germany za 19

Со завршувањето на натпреварите во А и Б групите кои се вкрстуваат меѓу себе за осминафиналните парови, полека се кристализираат паровите за првите нокаут натпревари.

Така само еден и два слободни дена ги дели селекциите кои обезбедија осминафинале. Во очекување на денешната разврска во групите Ц и Д, извесно е дека за четвртфинале ќе се борат:

 

Осминафинале

Македонија - Германија
Данска - Тунис
Исланд - Франција
Бразил - Русија

Share