hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Полска во драма јаоби Србија

nagy1

Убедливиот чекор на репрезентацијата на Хрватска продолжува. Победата над Египет јасно покажува дека тимот на Голужа е еден од главните кандидати за медал. Полска во драматичен финиш со пресврт ја доби Србија, а Словенија и натаму има максимален учинок.

 

4 - коло


Ц група

Словенија -Белорусија 27:26
Саудиска Арабија - Јужна Кореја 24:22
Полска - Србија 25:24

Табела
1.Словенија 8
2. Србија 6
3. Полска 6
4. Белорусија 2
5. Саудиска Арабија 2
6. Јужна Кореја 0

Д група

Унгарија - Шпанија 22:28
Австралија - Алжир 15:39
Хрватска - Египет 24:20

Табела

1. Шпанија8
2. Хрватска 8
3. Унгарија 4
4. Алжир 3
5. Египет 1
6. Австралија 0

Share