hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Вака изгледаше коленото на Хансен по мечот, но сепак ќе игра

hansen 1

Нашата камера го забележа десното колено на Микел Хансен по завршувањето на средбата. Иако беше потечено и обложено со мраз после мечот, тој без проблеми го одбработи вчерашниот тренинг и утринава треба пак да се појави на последните 50 минути тактичко подготвување за Македонија.

Дали и колку Улрих Вилбек ќе го ризикува, ќе видиме вечерва кога данците ќе играат за престиж, за што е можно подобар пласман и за атмосфера пред осминафиналето за нив во Сарагоса.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share