hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Познат официјалниот состав за Европското првенство

csm lazarov kiril-01-photo-uros hocevar 1530 58877d1aaff 995 2136533bd11

Селекторoт на сениорска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го објави списокот на ракометари за претстојното ЕП 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка. Заради повреда нема да настапи Велко Маркоски, а од списокот испадна и Костески.

финален список

Репрезентацијата на Македонија првиот натпревар на ЕП 2020 ќе го одигра на 10.01.2020 (петок) против селекцијата на Украина со почеток во 20:30 часот.

Share