hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Лазаров пак меѓу кандидатите за идеалниот тим на првенството

EHF EURO 2016 Makedonija-Belorusija-36540

ЕХФ како и секогаш прави избор на најдобар играч на секоја позиција преку гласање на фановите на официјалната интернет страница на Европската ракометна федерација.

Наш единствен претставник во ова гласање е капитенот Кире Лазаров, кој за позицијата најдобар десен бек ќе се бори против Хорхе Македа (Шпанија), Штефен Вајнхолд (Германија), Харалд Рајнкинд (Норвешка) и Јохан Јакобсон (Шведска). Гласањето ќе трае до сабота, а идеалниот тим ќе биде објавен наредниот ден на прес-конференција која ќе се одржи пред последните два дуела.

Гласајте за нашиот капитен ТУКА:

ФОТО:Филип Вирановски

 

Share