hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Нашиот капитен „крал на стрелците“ по главната групна фаза

kiree0

Десниот бек на нашата репрезентација Кирил Лазаров е најдобар стрелец по главната фаза на Европското првенство во Полска. Пред мечевите за пласман, полуфиналните и финалните мечеви, Лазаров е на врвот на листата на стрелците со 42 постигнати гола, еден повеќе од Шпанецот Валеро Ривера. Белорусинот Барис Пуковски со 37 постигнати голови е трет.

Лазаров е единствениот Македонец кој е номиниран и во изборот за Олста тимот на ЕП 2016, а гласањето ќе биде отворено до 30 јануари.

 

ФОТО:Филип Вирановски

Share