hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Раул: Секогаш првиот натпревар е најважен

39646758391 dc88965ba0 o

Македонската ракометна репрезентација во полн состав ќе се соочи со Словенија. Селекторот Раул Гонзалез вчера работеше во подготовка на денешниот дуел и го скари списокот на 16 имиња.

„Секако дека првиот натпревар е најважен. Посакуваме победа за да можеме добро да почнеме на првенството. Ова што досега го работевме беше само пријателски натпревари и тренинзи, сега следува вистинското. Словенија е освојувач на медал на последниот светски шампионат (трето место). Посакувам само да одиграме добар натпревар", изјави селекторот Гонзалез.

Ојлески, Велко Маркоски и Даскалоски отпаднаа од игра за дуелот со Словенија вечерва од 19.30 часот.

Share