hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Нант го „скрши“ Ним и визира четвртфинале на Купот

lazarov so nim

Нант - Ним 23:21 (13:10)

Нант се пласира во четвртфиналето на Купот на Франција по домашната победа против составот на Ним со 23:21. По израмнетиот прв дел, во продолжението фаворитот „нагази" и не дозволи драма во финишот. Нант имаше и 23:17, но Ним со четири голови во серија успеа да го направи поразот поднослив, 23:21.

Повеќе...

ПСЖ победник во француското дерби во ЛШ

kirepsg

Нант – ПСЖ 31:35 (15:18)

Француското дерби во рамките на 11. коло на Лигата на шампионите му припдна на ПСЖ, кој славеше во Нант со 31:35 и го задржа лидерското место во групата.

Повеќе...

Данецот Аугустинусен oд следната сезона ќе игра за Нант

агустинсон

Управата на Нант го обезбеди второто засилување за новата сезона 2019/20. Имено, денес европскиот вицешампион обелодени дека е постигнат договор со данското крило Себастијан Аугустинусен. Новајлијата доаѓа од Скјерн, каде што стекна целосна афирмација, откако претходно настапуваше за Колдинг.

Повеќе...

Думулин се повреди и веќе е опериран, Бонефои е неговата замена

kevin bonefoi

Нант е една од екипите кои скапо го платија Светското првенство во Германија и Данска. Голманот на европскиот вицешампион Сирил Думулин се повреди и веќе е опериран. Клубот брзо реагираше и го доведе 27-годишниот Кевин Бонефои од Тулуз. Овој искусен чувар на мрежата се обврза на договор со Нант до крајот на сезоната.

Повеќе...

Кирил Лазаров: Мал јубилеј, но за нас голем

naslovna MKD

Од 19.06.2019 до 01.07.2019 во Охрид по пети пат преку 350 деца од Македонија и Европа ќе учат ракомет и ќе живеат заедно со Лазаров и неговиот тим како едно огромно семејство.

Повеќе...

Капитенот им ги исполни желбите на децата од детската клиника

forza-1-5

Деновите околу Новата Година најмногу ги очекуваат дечињата, посебно оние кои силно веруваат во легендата за добриот дедо дебелко кој носи подароци на сите кои биле умни во годината што си оди. Меѓу сите тие добри дечиња тука некаде околу нас живеат и Давид, Фехми, Емир, Едон, Никола, Реис, Ана, Мерџан, Дилара.

Повеќе...

Вторпат совладана Србија, Филип Лазаров донесе победа пред сирената

kire so srbija 61

По победата во првиот контролен натпервар со 37:31, избраниците на Раул Гонзалез славеа и на денешниот втор пријателски дуел против Србите со 28:27 (16:13). Дуелот беше од затворен тип и двајцата селектори, Раул и Перуничиќ, експериментираа и тестираа.

Повеќе...

Македонија играше спектакуларно, Србија поразена во Скопје

makedonija - srbija 6

Македонија – Србија 37:31 (19:13)

Македонската ракометна селекција ја надигра Србија во првиот од двата контролни натпревари во Скопје со 37:31 (19:13). Публиката во СЦ „Борис Трајковски" уживаше во на моменти спектакуларното издание на избраниците на Раул Гонзалез.

Повеќе...

Лазаров: Не ја забораваме Грција, сега Јапонија ни изгледа како светски првак

kirenovdres

Пред уште еден голем настан, Ракометната федерација на Македонија и своите партнери ги промовираа новите дресови на сениорската репрезентација. Капитенот Лазаров на церемонија позираше со новиот дрес, но и го најави Светското првенство во Германија и Данска.

Повеќе...

Промовиран новиот дрес на македонската ракометна репрезентација

nov dres

Денес, во продавницата „Д-спортска опрема", која се наоѓа во склопот на спортската арена „Филип Втори" и е официјален партнер на македонската репрезентација, промовирани се новите дресови на македонската ракометна репрезентација.

Повеќе...