hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

У17 тимот на КЛ7 ќе учествува на силен турнир во Бања Лука

kl7 kadeti

Македонскиот ракометен клуб КЛ7 со својата кадетска екипа, ракометари до 17 години, ќе ја претставува нашата земја на Интернационалниот турнир во Бања Лука. Кадетите на КЛ7 ќе се надигруваат во силна конкуренција, а за младите момчиња тоа ќе биде драгоцено искуство.

Повеќе...

Надигран Сесон Рен во последниот тест пред дебито во шампионатот

nant ren

Нант - Сесон Рен 34:24 (18:15)

Новата сезона во францускиот ракомет само што не започнала. Европскиот вицешампион од сезоната 2017/18, Нант на новиот тренер Алберто Ентрериос со убедлива победа против Сесон Рен ќе го дочека дебито и дуелот со Данкерк. Синоќа Нант славеше со 34:24 (18:15), а играа скоро сите ракометари во ростерот.

Повеќе...

Нант ги заврши подготовките, дебитира во шампионатот против Данкерк

kire turnir strazbur

Ракометарите на Нант со одигрувањето на деветтиот натпревар во 20 дена ги завршија подготовките за новата натпреварувачка сезона во Франција. Екипата на нашиот репрезентативец Кирил Лазаров се соочува со нов предизвик во францускиот шампионат, овој пат со Алберто Ентрериос на клупата,

Повеќе...

Лазаров најефикасен, Нант победнички стартуваше во Стразбур

elverum

Ракометарите на Нант со победа стартува на „Еуро-турнирот" во Стразбур кој традиционално е најава за сезоната во францускиот ракомет. Во мечот од првото коло во групата, екипата на Алберто Ентрериос го потврди одличниот тренд во подготвителниот период и во финишот го скрши тимот на Елверум за победа од 35-32.

Повеќе...

Лазаров: Нашата цел ќе биде стандарден суперлигаш со таргет млади македонски играчи

21

Првата македонска ракометна лига од оваа натпреварувачка сезона ќе има уште еден клуб КЛ7. Сржта на овој нов субјект во македонскиот ракомет е составена од млади играчи чии тренер е Андон Бошковски. За формирањето и целта на КЛ7, неговиот идеен носител Кирил Лазаров изјави:

Повеќе...

Реми на Нант против Порто на „Визеу Купот“

nant vo portugalija

Ракометарите на Нант ремизираа против Порто (33:33) во вториот натпревар од „Визеу Купот" во Порто. Екипата на нашиот репрезентативен капитен ден претходно славеше против Адемар Леон.

Повеќе...

Нант го надигра Адемар Леон на турнирот во Португалија

nant - ademar

Петти натпревар и петта победа на ракометарите на Нант во подготвителниот период. Екипата на Алберто Ентрериос на турнирот во Португалија го совладаa шпанскиот клуб Адемар Леон со 32-27 (19-18). Во текот на сите 60 минути французите играа авторитетно и покажаа дека добро се прилагодуваат на новиот тренер.

Повеќе...

Нант ја одбрани титулата од Шпаркасен Купот во Ехинген

IMG-2765faf147e56589521c9da225defb2d-V

Нант е освојувач на Шпаркасен Купот, еден од претсезонските турнири кои се играат во Германија. По вчерашните две победи,францускиот клуб попладнево во Ехинген со сигурна победа во финалето против тимот на Фуксе Берлин со 26:23 го освои трофејот кој го бранеше од минатата година.

Кирил Лазаров, повторно беше еден од најдобрите на теренот и запиша осум погодоци.

Повеќе...

Нант ги започна подготовките со новиот тренер Алберто Ентрериос

kl 7-2

Кирил Лазаров ја започна новата сезона во француски Нант. Третиот почеток во Нант за нашиот репрезентативен капитен е посебен, бидејќи првпат Нант ќе се потпре на нов тренер во последната деценија. На местото на Тјери Анти, нов предводник на Нант е Алберто Ентрериос. Шпанецот до минатата сезона беше „десна рака" на Анти, а сега почнува самостојна кариера.

Повеќе...

Седми роденден на официјалната веб страна на Кирил Лазаров

kire-kolaz-7

Пред седум години на интернет просторот се појави првата официјална веб страница на еден наш професионален спортист. Веб страницата на Кирил Лазаров еволуираше, победуваше, се радуваше и тагуваше напоредно со нашиот најдобар спортист.

Повеќе...