hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Кирил Лазаров во идеалниот тим на 11. коло на шампионатот на Франција

EKiYGnjXsAUX1-g

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров се најде во идеалниот тим на 11. коло на францускиот шампионат. По победоносниот гол, шесте погодоци и комплетната партија на теренот на Шамбери, Лазаров го заслужи местото меѓу седумте најдобри во колото.

Повеќе...

Лазаров со гол во последната секунда го сруши Шамбери

EKfibnnXkAErnzI

Шамбери - Нант 28:29 (14:10)

Вторпат по неколку дена македонскиот ас Кирил Лазаров се покажува како клучен човек во клучните момент на неговиот Нант. Откако ја одведе својата екипа во групната фаза на ЕХФ Купот, македонскиот десен бек денес беше автор на победоносниот гол во пресвртот на Нант кај Шамбери.

Повеќе...

Нант во група со Магдебург, Горење и Адемар Леон во ЕХФ Купот

ResourceImage1

Ракометарите на Нант ги дознаа своите противници во групната фаза на ЕХФ Купот. Екипата на нашиот Кирил Лазаров се најде во група со германскиот Магдебург (клуб каде што настапува Филип Кузмановски), словенечкиот Горење Велење и шпанскиот Адемар Леон.

Повеќе...

Лазаров го одведе Нант во групната фаза на ЕХФ Купот

nant ehf

Арендал - Нант 30:30 (16:16)

Една од екипите со највисок рејтинг во ЕХФ Купот, француски Нант, благодарение на македонскиот репрезентативен капитен Кирил Лазаров се избори за место во групната фаза на второто по ранг натпреварување на Европската ракометна федерација. Нант вечерва одигра 30:30 (16:16) кај норвешкиот Арендал во третото квалификациско коло од ЕХФ Купот, па минималната победа во Франција беше доволно за пласман меѓу елитата во натпреварувањето.

Повеќе...

Шеста победа на КЛ7, убедливо совладан Партизан Гевгелија

kl7-partizan-noemvri-2019-1-15

КЛ7 - Партизан Гевгелија 42:20 (21:10)

Ракометарите на КЛ7 ја забележаа шестата победа во Првата лига. Синоќа во Скопје совладана беше екипата на Партизан од Гевгелија со резултат 42:20 во доминантен натпревар во кој водството во текот на сите 60 минути го имаа домаќините. По +11 на полувреме предноста само растеше и на крајот достигна големи 22 разлика.

Повеќе...

Нант пресилен за Истр, положен тестот пред клучниот дуел во Норвешка

nant - istri

Нант - Истр 29:26 (18:12)

Ракометарите на Нант ја запишаа третата победа во седум дена, откако по третпат се радуваа на триумф пред своите гледачи. По победата над Иври во домашниот шампионат пред една недела и тесниот триумф над норвешкиот Арендал во третото коло на ЕХФ Купот, вечерва Нант запиша нови домашни бодови.

Повеќе...

Перфектен викенд: Победи на сите екипи на КЛ7

kl7-prespa-noemvri-2019-1-15

Зад нас е успешен викенд за сите возрасни категории на КЛ7. Победи забележаа и сениорската и младинската и кадетската екипата на КЛ7.

Повеќе...

Нант со минимална предност патува во Норвешка за пласман во групите на ЕХФ Купот

76685345 2587544257959368 3086688280037556224 o

Нант - Арендал 30:29 (12:15)

Еден од фаворитите за освојување на ЕХФ Купот, француски Нант, каде што настапува капитенот на македонската репрезентација Кирил Лазаров стигна до минимална победа над норвешкиот тим Арендал во првиот натпревар од третото коло на ЕХФ Купот. Францускиот претставник славеше со 30:29 (12:15).

Повеќе...

Нант и „XXL Арена“ испратија кандидатура за Ф4 турнирот на ЕХФ Купот

xxl arena

Францускиот клуб Нант достави кандидатура за организација за завршниот турнир на ЕХФ Купот на 23 и 24 мај 2020 година. Клубот каде што настапува македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров аплицираше во предвидениот рок и заедно со бундеслигашот Фуксе Берлин ќе се бори да го добие „фајнал-фор" турнирот.

Повеќе...

Нант им се врати на победите, совладан Иври за 6 триумф во шампионатот

EJRz1nsXsAA3tjc

Иври - Нант 26:32 (15:17)

Поразите се минато, Нант пак е во победнички колосек. Во дуел од деветтото коло на францускиот шампионат, Нант запиша гостинска победа против Иври со шест разлика со авторитетно водство и менаџирање на истото во текот на целиот натпревар, посебно во вториот дел.

Повеќе...