hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Кил како супершампион „лета„ во Доха

kiel super cup
 
Европскиот шампион германскиот Кил за Доха ќе одпатува со трофеј в џеб. Имено, синоќа во мечот што претставува отворање на сезона во Германија (Супер куп на Германија) „зебрите„ го совладаа Фленсбург со 29:26 (14:14).

Повеќе...

Претставени Бараше, Масач и Ферер

atle prets
 
Од почетокот на оваа недела, Атлетико Мадрид со комплетниот свој ростер се подготвува за првите предизвици во новата сезона: IHF Супер глобе и Суперкупот на Шпанија.

Повеќе...

Пуштени во продажба билетите за мундијалот

rep navivaci1

Билети за Светското првенство 2013 во машка конкуренција во Шпанија се достапни на официјалната веб-страница. Во првата фаза, навивачите ќе можат да купуваат билети за прелиминарната фаза и церемонијата на отворањето во Мадрид.

Повеќе...

Денес Лазаров полни две години во Шпанија

kirenov
 
Денес се навршуваат точно две години на Кирил Лазаров во Шпанија. На 18 август 2010 година од хрватскиата екипа Кроација Осигурање Загреб потпиша за Реновалиа Сиудад Реал.

Повеќе...

Позната сатницата на IHF Супер глобе

kire 17 08 2012

Полека се наближува првиот голем предизвик на Атлетико Мадрид и Кирил Лазаров во сезоната 2012/13. Имено организаторот ги објави термините за овогодинешното издание на IHF Супер глобе.

Повеќе...

Атлетико се комплетира в понеделник

sterbik

Олимпискиот ракометен турнир заврши, иако се уште се коментира. Ова се последни денови во кои европскиот вицешампион Атлетико Мадрид работи некомплетен, бидејќи полека се враќаат сите интернационалци кои настапуваа за своите репрезентација.

Повеќе...

Мојсоски: “Елиминацијата на квалификациите за ОИ не беше катастрофа“

mojsp
 
Ракометната репрезентација на Македонија не успеа да биде дел од Олимписките игри во Лондон. Во квалификацискиот турнир бевем поразени до Шведска и Унгарија, а во последниот меч и од Бразил. Сепак, Наумче Мојсоски од оваа дистанца смета дека елиминацијата не била катастрофа.

Повеќе...

Каде после Севиља? Во Сарагоса, Барселона или Гвадалахара

kadep posle
 
Нашите ракометни навивачи веќе почнаа да ги планираат активностите за наредниот јануари 2013 година. Една недела бодрење на нашите ракометари во Севиља е задолжително. Веќе почнаа комбинациите, плановите и одрекувањата да се биде со нашите ракометари како во Ниш, Белград, Гетеборг или Виена.

Повеќе...

На стартот со Чиле, на крајот со Данска

Sevilla1
 
Од организаторот на Светското првенство и ИХФ преку својата официјална страна стигна потврда за распоредот на натпреварите по групи. Македонија доби календар на натпревари како што посакуваше и како што најавивме по ждрепката.

Повеќе...

Лазаров ја прогнозира Олимпијадата за „Балкан - Хендбал„

kire 017 08 2012
 
Македонскиот најдобар ракомет од Мадрид дури е актуелно разговараше за најпопуларниот портал специјализиран за ракомет "Балкан Хендбал„. Еве дел од неговите опсервации.

Повеќе...