hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Моќната Норвешка прв противник на четата на Лазаров во Краков

kire sel

Македонија за противници во групната фаза на ракометниот Мундијал ги доби селекциите на Норвешка, Аргентина и Холандија, така сакаше ждрепката. Четата на селекторот Кирил Лазаров се најде во групата Ф и ќе игра во градот Краков.

Македонија ќе дебитира против Норвешка, а последниот натпреварво групата ќе го одигра против „гаучосите".

Светско првенство 2023

Група Г

Календар на македонската репрезентација:

13 јануари - 20:30 часот, Македонија – Норвешка
15 јануари - 20:30 часот, Македонија – Холандија
17 јануари - 20:30 часот, Македонија – Аргентина

Три селекции од четири во групата ќе ги продолжат натпреварите во главната групна фаза.

Share