hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Брестовац го скрати списокот за турнирот во Ескишехир

danilo

Селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац го објави списокот на ракометари за настап на меѓународни пријателски натпревари во Турција.

список мкд

За време на ЕХФ неделата која ќе се одржи од 21 до 27 ноември во рамки на подготвителниот период за настап на Европското Првенство 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка, машката сениорска репрезентација на Македонија ќе одигра пријатески натпреви против репрезентациите на Турција и Грузија.

Натпреварите против селекцијата на Грузија ќе се одираат на 25 октомври во 20:00 часот и 26 октомври во 18:00 часот во СЦ „Борис Трајковски".

Собирот е закажан за в понеделник со почеток во 17.00 часот во Хотел Александар Палас во Скопје.