hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Нант ќе игра против норвешки Арандон во третото коло на ЕХФ Купот

ResourceImage

Европската ракометна централа денес ги извлече двојките од третото коло на ЕХФ Купот, последен филтер пред почетокот на групните натпревари. Еден од фаворитите за место во завршницата, француски Нант каде што настапува капитенот на репрезентацијата, Кирил Лазаров силите ќе ги одмери со Арандон од Норвешка.

Првиот натпревар се игра во Франција, а возвратниот дуел на програмата е во Норвешка.

Двата натпревари кои носат место во групната фаза од ЕХФ Купот ќе бидат одиграни на 16 или 17 и на 23 или 24 ноември.
Групната фаза на ЕХФ Купот ќе стартува на 8 февруари 2020 година.

Титулата од минатата година ја брани германски Кил.