hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Тешка победа на КЛ7 на гостувањето кај Јехона

72040561 1375779142576204 3369515540086259712 n

Ракометарите на КЛ7 ја запишаа втората победа во натпреварите од Првата лига, откако во бледа и не многу квалитетна партија успеаја да слават на гостувањето кај Jeхона со 27:34 (12:18). Иако резултатот покажува убедливост, сепак младиот тим на КЛ7 наиде на проблеми и во финишот ја потврди победата.

Одлична партија запиша голманот Митко Петревски, а најефикасни во победничкиот тим беа Стојков со десет, Гучевски со осум и Симоновски со шест гола. Во поразениот тим на Јехона се истакнаа Тасески со шест погодоци.

Оваа победа се надоврзува на онаа против Борец во Велес, па со два триумфа екипата на КЛ& на најдобар начин ја започна својата прва сезона во мак-ракомет.