hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Кадетите на КЛ7 петтопласирани на турнирот во Бања Лука

69739560 121319945906672 1455486450073075712 n

Македонија на турнирот за млади категории ја претставуваа две екипи, а КЛ7 го освои петтото место во категорија на кадети, родени 2002 и помлади. Во силна конкуренција на десет екипи од регионот, екипата на КЛ7 запиша три победи и два порази и го освои петтото место, зад Борац, Метолопластика, Максимир Паштела и ППД Загреб.

Резултатите на КЛ7:

Металопластика - КЛ7 25:22

КЛ7 - Црвена Звезда 31:24

КЛ7 - ППД Загрев 18:25

Вировитица - КЛ 7 22:26

КЛ7 - Војводина 25:22

 

Финален пласман:

1. Борац
2. Металопастика
3. Максимир Паштела
4. ППД Загреб
5. КЛ 7
6. Војводина
7. Скуру
8. Црвена Звезда
9. Академија Македонија
10. Вировитица

Најдобар играч: Немања Миловац (Борац)