hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Надигран Сесон Рен во последниот тест пред дебито во шампионатот

nant ren

Нант - Сесон Рен 34:24 (18:15)

Новата сезона во францускиот ракомет само што не започнала. Европскиот вицешампион од сезоната 2017/18, Нант на новиот тренер Алберто Ентрериос со убедлива победа против Сесон Рен ќе го дочека дебито и дуелот со Данкерк. Синоќа Нант славеше со 34:24 (18:15), а играа скоро сите ракометари во ростерот.

Нант:
Нилсен (18 одбрани), Хофман (2 одбрани), Овничек, Буриќ 2, Ривера 4, Аугустинусен 2, Турна 4, Фелиљо, Емоне 4, Мине 3, Лазаров 3, Балагер 4, Брие 4, Петро 2, Пелешенко 2

В четврток од 20:45 часот Нант ќе го затвори првото коло од новиот француски шампионат со дуел против Данкерк.