hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Алберто Ентрериос е наследникот на Анти на клупата на Нант

alberto-entrerios

Алберто Ентрериос, е изборот на управата на Нант за нов тренер за сезоната 2019/2020. Екипата на најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров се одлучи за промена и му се заблагодари на досегашниот тренер Тиери Анти. Ентрериос по три години поминати како асистент на клупата на францускиот клуб, конечно седнува на кормилото.

Шпанецот настапуваше со Лазаров во Сиудад Реал и Атлетико Мадрид, а сега повозрасниот ќе му биде тренер на помладиот. Нант го претстави Алберто Ентрериос како еден нов почеток, а ракометарите на Нант следната сезона ќе играат во ЕХФ Купот, каде сигурно ќе ја имаат улогата на еден од фаворитите.

Новиот тренер ќе го има скоро истиот лански ростер на располагање, засилен со 4-5 нови имиња,