hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Нант и Лазаров триумфално се вратија од Лисабон од дуелот со Бенфика

lazarov so benfica

Кирил Лазаров и Нант ја отворија сезоната со пријателски меч во Лисабон, во кој ја совладаа домашната Бенфика со 29-31.

Португалците беа рамноправни во првaта половина од првиот дел, но ненадејно попуштија и Нант полувремето го доби со 17-13. Во вториот дел успеа да ја сочува предноста и да ја почне сезоната со успех.

Ова е втора сезона за Лазаров во Нант, а во првата, стигне до финале во Лигата на шампионите, а беше и најдобриот стрелец во постоењето на Ф4-турнирот во Келн.