evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

640x1001

Нант ќе се сретне со ПСЖ во четврфтиналето на Лига Купот

kire so nantn

Ждрепката за четвртфиналето на францускиот Лига Куп донесе финале пред финалето уште во декември оваа година. Имено, Кирил Лазаров и Нант ќе се соочат со ПСЖ, откако во осминафиналето го елиминираа Сант Рафаел.

Натпреварот е предвиден за 13 или 14 декември, една недела по првенствениот дуел на двете екипии исто така во Нант.

Во останатите парови од четвртфиналето ќе се сретнат: Тулуз - Монпеље, Данкерк - Селестат и Истрес - Аикс.

Нант ја брани титулата од Лига Купот, откако минатата сезона го елиминира ПСЖ и во финалето славеше против Монпелје.