skolo logo fb

logo-kmg

hummel Logo 160

LIVESCORE.in
OFF

Лазаров го доби признанието за најдобар десен бек во ASOBAL лигата

DLjZiEHX0AASAW6

Кирил Лазаров се врати во „ Палау Блауграна", овојпат како гостин со екипата на Нант и веднаш доби едно од многубројните признанија за неговиот престој во Каталонија.

Македонецот беше прогласен за најдобар десен бек во шпанската ASOBAL лига минатата сезона, што е признание кое многу често го добива нашиот репрезентативен капитен.

Лазаров со четири гола беше меѓу најдобрите поединци на Нант при поразот од Барса со 31:25.