evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

Раул го објави списокот за ЕХФ неделата

kire ceshka

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари на кои ќе смета на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата.

Голмани:

Борко Ристовски, Никола Митревски, Златко Даскаловски, Јане Цветковски

Крила:

Дејан Манасков, Гоце Ојлески, Гоце Георгиевски, Мартин Поповски

Бекови:

Филип Талески, Филип Кузмановски, Марко Нелоски, Филип Лазаров, Кирил Лазаров, Мартин Велковски, Филип Миркуловски, Немања Прибак

Кружни напаѓачи:

Стојанче Стоилов, Никола Маркоски, Жарко Пешевски

Дефанзивци:

Велко Маркоски, Аце Јоноски.

Собирот е закажан за 23 октомври 2017 (понеделник) со почеток од 16.30 часот во хотелот „Александар Палас" во Скопје, а шпанскиот стратег повика вкупно 21 ракометар: