evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

Нант го доби Сант Рафаел за противник во Лига Купот на Франција

21192998 1517593948287743 4943615566999312187 n

Ракометарите на Нант го дознаа името на својот прв противник во Лига Купот на Франција. Најквалитетните екипи го започнуваат ова натпреварување во шеснаесеттина финалето, а Нант доби тежок противник и ќе се соочи со Сант Рафаел.

Ждрепката сакаше да се сретнат два француски претставници во европските купови, а ќе се игра само еден натпревар и тоа на теренот на Нант. Победникот ќе обезбеди пласман во осминафиналето. ПСЖ за противник го доби Понто, а Монпелје гостува кај Дижон.

Титулата од Лига Купот ја брани ПСЖ, а пред две сезони во ова натпреварување триумфираше Нант.