evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

Лазаров во идеалниот тим на ASOBAL лигата 2016/17

lazarov gols1

Синоќа на свечена церемонија беше избрана најдобрата екипа во АSOBAL лигата во која минатата година место имаше и нашиот Кирил Лазаров. Заради претходната сезона во дресот на Барселона, Лазаров заслужено најде место меѓу најдобрите седум за сезоната 2016/17.

Идеален тим во АSOBAL лигата за 2016/17:

Перез де Варгас, Анхел Фернандез, Виктор Томас, Адрија Фигуерас, Кирил Лазаров, Костоја, Раул Ентрериос.

Лазаров наградата ќе ја прими воочи натпреварот од групната фаза на Лигата на шампионите меѓу Барселона и Нант во „Палау Блауграна".

Гонзало Перез де Варгаз ја доби наградата за најдобар играч за изминатата сезона.