evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

Лазаров и Нант во Лигата на шампионите дебитираат со ПИК Сегед

nant liga na sampioni

Ракометарите на Нант, каде во новата сезона ќе настапува македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров новата сезона во групната фаза на Лигата на шампионите ќе ја започнат на домашен терен против ПИК Сегед од Унгарија во терминот од 13 до 17 септември. Првото гостување во рамките на групата А, ракомететарите на Нант ќе во имаат во Скопје против европскиот првак Вардар.

Третиот натпревар францускиот претставник го игра на домашен терен против Рајн Некар Левен, а потоа му гостува на најтрофејниот европски клуб, Барселона.

Комплетниот распоред од групната фаза на Лигата на шампионите погледнете го ТУКА: