hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Копљар: „За мене бронзата е успех, а не неуспех„ (2)

kopljar

По серијата на критики, кога го носи дресот на Хрватска, младиот Марко Копљар одигра одличен меч во борбата за бронзениот медал со Словенија .Не само заради постигнатите голови, туку и заради поголемата амбиција и повеќето удари кон голот за што најмногу му замеруваат: „Мислам дека со оглед на турнирот и серијата на повреди, ова трето место и бронзен медал е успех. Сепак се издигнавме да ја совладаме Словенија и тоа убедливо и тоа навивачите го препознаваат. Мислам дека имаме одлична генерација, која полека ќе ги извлече заклучоците од сите овие порази во полуфиналните средби. Нема тука само една причина за тие порази. Не можам сега со сигурност да ви кажам, но мислам дека проблемот е и психолошки и тактички. Сепак во полуфиналето Данска беше подобар противник од нас„ ни рече играчот на ПСЖ, Копљар, кој на минатиот европски шампионат во Србија беше избран во идеалниот тим на позицијата десен бек.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share