hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Филип Лазаров: „Како турнирот тече, така сме се посилни„

filipza 18

Во своето најдобро издание на првенството, Филип Лазаров со пет гола даде голем придонес нашата одлична партија против европскиот првак. „Уште еднаш покажуваме дека како турнирот одминува, нашата тимска игра е се подобра. Се надевам дека против Германија ќе ја видиме нашето најдобро издание на овој турнир„ ни рече помладиот Лазаров кој се присети на двата порази на нашиот национален тим против Германија во Вараждин и во Ниш. Ако на секоја црна серија има крај тогаш време е да падне митот за непобедливост на германскиот клубски и репрезентативен ракомет кој трае со години и децении.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share