hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

„Судиите од Брегот на слоновата коска делегирани за дуелот Македонија - Данска„

sudii za 18

Судиската двојка од Брегот на слоновата коска Јалатима Кулибали и Диабате Мамуду се делегирани од страна на ИХФ да го судат вечерашниот дуел од 5.коло меѓу Македонија и Данска.

Оваа судиска двојка го судеше и првиот натпревар од Б групата на 12.јануари меѓу Македонија и Чиле. Нашите играчи не беа задоволни пред се од чудниот критериум на судење, но евидентно беше дека судиите на тој натпревар грешеа на „двете страни"

 

Share