hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Франција и Македонија ќе играат во Тулуз

tuluz sala

Наредните официјални термини за националните репрезентации ќе бидат 3 и 4 квалификационото коло од квалификациите за европското првенство во Полска 2016 година. Најнапред на 29 или 30 април во Скопје, Македонија ја пречекува Франција, а потоа на 2 или 3 мај гостува во Тулуз.

Француската ракометна федерација објави дека „Пале д спорт„ во Тулуз која собира 3508 места ќе биде местото на возвратниот натпревар. Претходно во јануари оваа година во Нант, во финалето на меѓународниот турнир, Франција ја совлада Македонија со 32:20.

Share