hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Лазаров дел од хуманитарната акција на „Hummel“

lazarov hummel 2

Најдобриот стрелец на Светското првенство во Франција, Кирил Лазаров како дел од хуманитарната акција на спортскиот бренд „Hummel". Во проектот беа донирани 3.570 евра за спречување на насилството врз децата.

Данскиот спортски бренд со 15 ракометари, кои се дел од неговото маркетинг семејство, беше застапен на Мундијалот во Франција.

Рамномерно сите 15 ракометари донираа средства за овој проект, а Лазаров со оглед на тоа што постигна најмногу, 50 гола, донираше најмногу 750 евра.

Share