hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Спектакуларен меч во Пореч, Македонија во машки дуел загуби од Хрватска

mkd cro

Хрватска - Македонија 40:34 (22:19)

Ракометната репрезентација на Македонија го загуби пријателскиот натпревар од Хрватска во Пореч, тоа беше ефикасен дуел кој домаќините го добија со 40-34. Селекторот Лазаров им даде шанса на сите ракометари, а во Скопје заради оправдани причини останаа Кузманоски, Митревски и Талески.

Повеќе...

Лазаров ги собра репрезентативците, отпочнаа мундијалските подготовки

kire sp 2023

Македонската ракометна репрезентација денес ги започнува подготовките за Светското првенство кое ќе се игра во јануари. Ждрепката не донесе некоја поволна ждрепка за нас, но селекторот Лазаров се надева дека можеме да бидеме изненадување.

Повеќе...

Лазаров го скрати списокот за Светското првенство во Полска и Шведска

kire sp polska 2023

Селекторот на машката сениорска репрезентација Кирил Лазаров го објави списокот на повикани ракометари за собир и настап на претстојното Светско првенствои кое ќе се оддржи во Полска и Шведска во период од 11.01 до 29.01.2023 година.

Повеќе...

Лазаров го одреди поширокиот список на Мундијалот во Полска и Шведска

download2

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари заСветското првенство во Полска и Шведска. Машката сениорска репрезентација на Македонија е дел од групата Ф заедно со репрзентациите на Холандија, Норвешка и Аргентина.

Повеќе...