hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Три африкански селекции противници на Македонија на Президент Купот

processed-e4e25c11-9e27-49c5-b0b8-c9a814ac4475 i6XLjzxy

Ракометната репрезентација на Македонија со три порази ја заврши групната фаза на Светското првенство (СП) во Шведска и Полска и така патува во Президент Купот каде ќе разигрува за пласман.

Најдобрите во двете групи ќе играат за 25 место, вторите за 27, третите за 29, а последните за 31 место.

Алжир - Македонија (19 јануари, 15:30)
Мароко - Тунис (19 јануари, 18:00)

Алжир - Мароко (21 јануари, 15:30)
Македонија - Тунис (21 јануари, 18:00)

Тунис - Алжир (23 јануари, 15:30)
Македонија - Мароко (23 јануари, 18:00)

Меч за 31 место: 25 јануари, 13:00
Меч за 29 место: 25 јануари, 15:30
Меч за 27 место: 25 јануари, 18:00
Меч за 25 место: 25 јануари, 20:30

Share