hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Ракометарите летнаа за Краков, Македонија по осми пат ќе игра на Светско првенство

ракомет-македонија-краков

Со чартер лет од Скопје кон Краков, македонската ракометна репрезентација денес го започнува своето осмо учество на едно Светско првенство во ракомет.

Првата цел за избраниците на Кире Лазаров се да се мине групната фаза, во која сме заедно со Норвешка, Холандија и Аргентина. За такво нешто ќе треба минимум една победа. Доколку не успееме, тогаш ќе учествуваме во Президент Купот.

Дебито на нашиот национален тим е закажано за утревечер од 20:30 часот против Норвешка.

Share