hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF
Вести

logo-live-scores1

Никола Марковски на местото на Ангеловски

markovski

Селекторот Ивица Обрван ја најави замената во протоколот за утрешниот меч. По одлуката да не го пријави Бранко Ангеловски, извесно е беше дека Македонија ќе пријави три кружни напаѓачи и дека Никола Марковски ќе биде по втор пат во ростерот, овој пат за мечот со Шпанија.

Претходно тој беше со опции да игра во првата фаза, но сеуште не дебитирал за нашата најдобра репрезентација. Се работи за момче кое веќе подолг период е на поширокиот список на репрезентативци, кое потекнува од ракометна Струга, а во последните неколку години го носи дресот на скопските гиганти Металург и Вардар. Само тој и голманот Николче Митревски не добиле шанса од селекторот Обрван да ја почувствуваат атмосферата на овој континентален настан.

СП 2019
Фото Галерии