hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Mакедонија ја совлада Црна Гора во последниот тест пред ЕП

mkd mne

Македонија со победа ќе замине на Европското првенство откако денеска со 25:24 ја совладавме селекцијата на Црна Гора. Денешниот меч меѓу Македонија и Црна Гора кој се играше зад затворени врати, имаше неизвесен тек во сите 60 минути. Данило Брестовац и на овој меч настапи без капитенот Кирил Лазаров.

Во првото полувреме и двете репрезентации се менуваа во водство, на одморот Црна Гора замина со еден гол предност.

Македонија - Црна Гора 25:24 (12:13)

Македонија:
Митревски (14 одб), Манасков 5, Талески 5, Маџовски 3, Кузмановски 2, Крстевски 1, Велковски 1, Танкоски 1, Поповски 2, Стоилов 2, Пешевски 3, Лазаров (капитен), Серафимов, Мишевски, Георгиевски, Костески, Н. Маркоски, Ристовски

Share