hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Лазаров: Да бидеме паметни и да одговориме со соодветна тактика

EHF EURO 2016 Makedonija-Hrvatska navivaci i   zagrevanje-9479
0

Пред денешниот меч против Норвешка, капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров апелира на максимално менување на „чипот" за разлика од мечот со Хрватска на кој Македонија покажа одредени лимити и доживеа двоцифрен пораз.

Повеќе...

Мир и концентрација пред мечот со Норвешка за македонските ракометари

EHF EURO 2016 Trening na Makedonija pred natprevar so   Srbija-7694
0

Македонската репрезентација во Краков го започна процесот на физичко и ментално рекуперирање во пресрет на последните два меча од главната фаза во Краков на европското првенство во ракомет. Попладневниот тренинг од 18:00 часот беше најспокоен до сега, без присуство на новинарите, со многу концентрација и со една мисла во главата, Норвешка.

Повеќе...

Лазаров: Имаме обврска да ги добиеме следните два меча

EHF EURO 2016 Makedonija-Polska VTORO-7166
0

Македонската ракометна репрезентација во мир го подготвува мечот со Норвешка и во предност е што поодморна од ривалот ќе влезе во мечот вo понеделник попладне.

Повеќе...

Кирил Лазаров кандидат за најгламурозна личност во регионот

lazarov opstooo
0

Хрватскиот портал „glam.hr" на 15 февруари во концертната сала Ватрослав Лисински со почеток во 20:00 часот ќе се избира најгламурозна личност од регионот за 2015 година. Покрај балканските ѕвезди од Хрватска, Словенија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Србија, во конкуренција влегоа и шест Македонци.

Повеќе...

ВИДЕО: Лазаров најдобар десен бек на првата фаза на шампионатот

kire so hrvatska  1
0

Македонскиот капитен Кирил Лазаров се најде во идеалната седморка по првиот дел од Европското првенство во ракомет. На натпреварите со Франција, Полска и Србија, десниот бек на нашата селекција впиша 21 гол, делуваше лидерски, со многу асистенции и еден спектакуларен цепелин и во целост заслужи да биде избран како најдобар на својата позиција.

Повеќе...

Лазаров: Бевме очајни и некоординирани

kire cro
0

Како и секогаш капитенот Кирил Лазаров излезе пред новинарите и по овој пораз и го анализираше лошо одиграниот натпревар против Хрватска.

Повеќе...

Македонија немоќна, Хрватска прелесно до бодовите

lazarov so hrvatska
0

Македонија - Хрватска 24:34 (13:17)

Мечот против двократниот олимписки шампион, Хрватска за македонската репрезентација беше вовед во втората групна фаза. Почнавме многу лошо во одбраната и со неверојатна леснотија крилата и Копљар ја пробиваа нашата зона за 1:4 во 6. минута.

Повеќе...

Лазаров: Ќе играат две балкански школи, навикнавме на инфаркт-завршници

EHF EURO 2016 rakomet Francija-Makedonija PRVO-5194
0

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров има многу пријатели меѓу хрватските репрезентативци. Секојдневно се среќава и разменува мислења и шеги со нив. Но, вечерва во „Краков арена" ќе биде на спротивната страна и ќе се обиде да им врати на Хрватите за мундијалскиот катарски пораз.

Повеќе...

Голот на Лазаров против Франција, нај-гол на групната фаза!

kire-stole-i-manaskov-615x400
0

Голот на Кирил Лазаров по двојниот цепелин со Дејан Манасков на мечот со Франција во првото коло, ЕХФ го избра за најубав гол во групната фаза во А и Б групите, каде вчера се одиграа мечевите од третото коло.

Повеќе...

Мина одморот и славјето, два тренинзи пред Хрватска во текот на денот

EHF EURO 2016 Makedonija-Polska zagrevanje i   navivaci-6935
0

Нема време за одмор за нашите ракометари. Прославен е пласманот во следната фаза, одмор и насочување кон наредниот натпревар. Една година по порзот во Доха на светското првенство, пак ќе играме против Хрватска, овој пат во меч со поголема вредност.

Повеќе...