hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Голот на Лазаров против Франција, нај-гол на групната фаза!

kire-stole-i-manaskov-615x400
0

Голот на Кирил Лазаров по двојниот цепелин со Дејан Манасков на мечот со Франција во првото коло, ЕХФ го избра за најубав гол во групната фаза во А и Б групите, каде вчера се одиграа мечевите од третото коло.

Манасков и Лазаров цепелинот го вежбаа на пријателскиот меч со Црна Гора пред шампионатот. Уште еден преубав гол, тој на Лук Абало заврши на второто место во изборот.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share