hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Стоилов: Не сакам кога не обележуваат како фаворити ( ВИДЕО)

39747016451 c9f0c32cd5 z

„Не сакам ситуации, кога не издвојуваат како фаворити. Нека биде како и досега, чекор по чекор. Не смееме да летаме, туку да продолжиме со борбена и квалитетна игра.

Повеќе...

Раул: Веќе ми звонат шпанските новинари! (ВИДЕО)

25887537558 7579ddf431 z

„Од синоќа многу шпански новинари почнаа да ми се јавуваат и да ме прашуваат за македонската репрезентација.

Повеќе...

Лазаров: Добредојдени се трите слободни дена (ВИДЕО)

27968455489 e8e9b3946a z

Капитенот Кирил Лазаров ја поведе селекцијата на патот од Загреб кон Вараждин, каде попладнево Раул ќе го одработи првиот тренинг. Лазаров се наврати на вчерашниот натпревар, но исто така говореше и за потребниот одмор кој следи. Македонија три дена ќе биде без натпревар како награда за првото место во групата.

Повеќе...

ФОТО: Репрезентативците утрово заминаа за Вараждин

25887536978 fd1eaa0581 z

Утрово од 11.30 часот македонската репрезентација замина за Вараждин, каде до следниот четврток ќе остане до крајот на главната групна фаза на Европското првенство.

Повеќе...

ФОТО: Ракометарите дојдоа да отпоздрават со навивачите во „фан-зоната“

24880913037 77d7ef1582 z

Македонските ракометари не ги заборавија оние кои ги бодреа од трибините и по ремито и напорите од мечот пристигнаа во фан-зоната, каде дојдоа да ја поздрават „Фалангата".

Повеќе...

Македонија како лидер ќе пристигне во Вараждин, в недела против Шпанија

39747016161 d9c0d4fa68 b

Исходот на натпреварот меѓу Данска и Шпанија ги разоткри и последните дилеми за новоформираната група 2, која почнува в петок во Вараждин. Победата на Данска од 25-22 е многу поволно сценарио за македонската селекција, која е лидер воочи втората фаза.

Повеќе...

Лазаров: Големо реми со европскиот првак, Столе има огромна поддршка

27969245069 fca0c4e5a9 z

Капитенот Кирил Лазаров по ремито против Германија истакна дека нерешениот исход е голем за нашиот национален тим и потенцира дека сите соиграчи стојат зад Столе Стоилов и му ја даваат комплетната поддршка за промашувањето во последниот напад на Македонија.

Повеќе...

Реми како победа за Македонија со моќната Германија!

24878036007 317b2a78c3 b

Германија – Македонија 25:25 (12:11)

Македонската ракометна репрезентација со реми со Германија, 25:25 како првопласирана во групата патува за Вараждин во втората група на Европското првенство. За првпат не загубивме од големата Германија на официјален натпревар.

Повеќе...

Македонската „фан-зона“ се полни од 14:30 часот

fan zona roko

Македонците пред дуелот со Германија ќе спремаат помоќна атмосфера и громогласно навивање во „фан-зоната" во клубот „Роко". „Фалангата", која од ден на ден се зголемува уште од 14:30 часот ќе се подготвува на своето омилено место во главниот град на Хрватска.

Повеќе...

Клајн: Германија мора да го сопре Лазаров ако сака победа

klaj pobeda

Селекторот Прокоп на вчерашната средба со новинарите истакна дека Германија за да победи и да остане жива во битка за полуфиналето мора по секоја цена да ја победи Македонија. За тоа да се случи, вели тој, треба да одиграме умно и со срце.

Повеќе...