hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Лазаров: „Наумче е победник и ќе го победи и ова„

6FD117ADA5847943BA725B569C260585

Во краткиот телефонски разговор за „Утрински весник„ капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров видно шокиран зборуваше за тешката повреда на Наумче Мојсоски и веднаш му понудил да се оперира во Барселона „Го гледав натпреварот и цела ноќ не можев да заспијам. На најголемиот непријател не би му го посакал тоа што му се случи на Наумче.

Повеќе...