hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Лазаров: „Можевме повеќе во Хернинг„

mak-srb-6

Во Данска следуваат клучните натпревари за медали на овој шампионат, а кај нас започна периодот на анализа на оствареното во Скандинавија. Веднаш по пристигнувањето во татковината, капитенот Лазаров ги анализираше претходните две недели во Хернинг:

„Јас потврдив дека иако првичната цел со пласманот во втората фаза е окарактеризирана како успех, мислам дека можевме повеќе. Со биланс од 4 порази, 1 реми и 1 победа се враќаме дома и можеби мене тешко ми паѓаат поразите, но јас сум таков и со било кој да играм, сакам да играм на победа. Треба да „преспиеме„ добро, да ја анализираме ситуацијата и да продолжиме„ ни рече Лазаров во пристигнувањето на аеродромот „Александар Велики„ во Скопје. Лазаров кон средината на наредната недела ќе се приклучи кон подготовките на својот клуб Барселона за вториот дел од ASOBAL лигата.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share